Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu šikovných pomocníků do domácnosti. A mezi ty nejoblíbenější se řadí i jejich robotické vysavače. Ty se navíc jen za pár let vyvinuly do mnohem univerzálnější a samostatnější podoby, přičemž navíc už dávno nestojí „majlant“. Dnes tu pro vás máme jeden kousek, Viomi S9, který e-shop Cafago zlevnil a navíc se dá pořídit v jejich evropském skladu.

Robotický vysavač Viomi S9 sice patří k těm dražším modelům, ale jeho cena poměrně slušně koresponduje s jeho výbavou. Jeho nedílnou součástí je totiž i vyprazdňovací stanice pro automatické vyprázdnění nádržky na prach. V této stanici najdeme prachový sáček s objemem 3 litry a na jeho naplnění upozorní LED kontrolka. Tato stanice zároveň slouží i jako dokovací základna, a to je praktické.

Vysavač si poradí s úklidem jakékoli plochy s jakýmkoli povrchem díky sacímu výkonu 2800 Pa a laserové navigaci LDS Lidar. Mezi úklidovými režimy najdeme jak vysávání a zametání, ale i mopování. Vysavač je vybaven obří 5200 mAh baterií, která protáhne dobu provozu až na 220 minut a dá se proto vyčistit až 320㎡ plochy. Samozřejmostí je možnost spárování s telefonem a ovládání přes aplikaci Mi Home. Můžete si proto pohodlně naplánovat čas a trasu úklidu a také úklidový režim. Velmi nízká výška vysavače umožní i perfektní úklid pod postelemi nebo nábytkem, či v špatně dostupných místech. Robotický vysavač Viomi S9 je nyní v bleskovém prodeji v německém skladu e-shopu Cafago a proto je k mání jen za 357,99 euro včetně DPH.