Naši pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou na dobu, kdy jen pár etablovaných výrobců zabrousilo do segmentu skládacích telefonů. V podstatě šlo jen o společnosti Huawei a Samsung a víme dobře, že zrození prvních skládacích strojů bylo poznamenáno velkými porodními bolestmi. Jako zjevení pak v roce 2019 působil první skládací telefon společnosti Motorola. Ale přiznejme si, že ani jemu se ony prvotní „těhotenské“ problémy nevyhnuly.

Původní skládací model Motorola Razr vypadal skvěle a navazoval na úspěchy kdysi klasického a široce oblíbeného „véčkového“ Razru. Ale jeho příchod byl právě proto dost komplikovaný, navíc telefon byl vzhledem ke svým parametrům výrazně drahý. Ovšem od té doby uběhlo dost času, aby i Motorola mohla svůj skládací telefon dostatečně vylepšit a odladit. To se jí dost možná povedlo o rok později, kdy uvedla další skládací telefon Motorola Razr 5G , který kromě dalších vylepšení dostal i podporu 5G sítí. Tento model už ale nebyl takovým šíleným trhákem, jako první Razr.

A jak to bude dál? Pokud vás první skládací Razr nadchnul i přes svoji vysokou cenu vězte, že Motorola pracuje na jeho další generaci. Navíc společnost už letos dokázala překvapit tím, že jako první uvedla vlajkový telefon Edge X30 s procesorem Snapdragon 8 Gen1. A dost možná překvapí znovu. Podle informací, které sdílí na čínské síti, bude chystaný skládací telefon v rámci designu podstatně vychytanější a dostane i vylepšené uživatelské rozhraní. Prostě opět půjde o designově zajímavý telefon pro ty, kteří mají rádi tradiční „véčka“. Malá změna ale přece jen nastane. Telefon prý výrobce uvede nejdříve na čínském trhu a ne v USA. To je ale logické, protože čínský trh je momentálně skládacím telefonům velmi otevřený. Každopádně je pravděpodobné, že se telefon dostane i na globální trhy.