Telefony řady iQOO 9 jsou před koncem roku docela v kurzu asi hlavně proto, že minimálně jeden z nich bude vlajkovou lodí s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Z dřívějších odhadů tipařů už víme, že je výrobce představí v prvním kvartálu příštího roku. Ale přesný termín si nikdo netroufnul odhadnout. Ovšem i ten už známe. V době, kdy jsme my, Evropané, čekali na Ježíška, značka iQOO zveřejnila na čínské síti jednoduchý teaser s termínem představení modelů iQOO 9 a iQOO 9 Pro.

Z plakátku je víc než jasné, že telefony iQOO 9 a iQOO 9 Pro odehrají svou premiéru 5. ledna/januára na čínském trhu. Kromě termínu je na upoutávce i fotka zadního panelu jednoho z telefonů. Záda jsou bílá a v pravé části mají tři vertikální pruhy v barvách automobilky BMW. Modul fotoaparátu je opravdu velký a táhne se horizontálně téměř přes jednu třetinu zadního panelu. A přitom jsou v něm uloženy jen tři senzory hlavního fotoaparátu a LED blesk. Druhá půlka modulu je tak nevyužitá. Ale kdo ví, možná funguje jako zrcátko, protože je ze skla.

Ale kromě teaseru s datem uvedení telefonů řady iQOO 9 aktivně zafungoval i nám dobře známý tipař Digital Chat Station a zveřejnil další snímek jednoho z modelů, a údajně jde o Pro verzi. Ta má na zádech i grafický prvek připomínající draka. To může symbolizovat výkon tohoto modelu a také procesor Snapdragon 8 Gen1. A v modulu hlavního fotoaparátu je i text, který avizuje podporu OIS. To nakonec koresponduje i s tím, co už víme. U Pro verze tipaři totiž odhadovali, že primární senzor má rozlišení 50 MPix a také podporu OIS. A protože do uvedení telefonů už zbývá opravdu jen málo, čekáme, že některé z dalších parametrů výrobce potvrdí už brzy.