Oficiální představení nových vlajkových strojů společnosti Xiaomi se blíží. Do uvedení zbývají už jen tři dny a proto chce CEO společnosti, Lei Jun, upozornit na ty nejlepší parametry, které telefony dostanou. Je toho poměrně dost, co stojí za pozornost a proto na čínském Weibo v rychlém sledu zveřejnil několik příspěvků, z nichž asi ten nejzajímavější se týká modelu Xiaomi 12 Pro.

Všechny informace, které Jun sdílí, se ale točí kolem foto výbavy. V prvním příspěvku uvádí, že standardní model přijde s 50 MPix senzorem Sony IMX766. Dále CEO Xiaomi tvrdí, že celkově je fotoaparát velmi výkonný, má rychlou spoušť, rychlé sériové snímání a skvělý režim pro noční focení. Jun také potvrdil, že model Xiaomi 12 Pro bude prvním telefonem se snímačem Sony IMX707 u hlavního fotoaparátu. Mělo by jít o jeden z nejlepších snímačů společnosti Sony.

Jeho rozlišení je 50 MPix a velikost 1/1,28 palce. Velikost pixelu dosáhla na 1,22 μm a sloučené pixely mají velikost 2,44 μm. Díky tomu se zvýšila světelná citlivost senzoru až o 49 %. Xiaomi navíc vylepšila režim nočního focení a také nočního nahrávání videa. Vylepšená je i reprodukce barev u nočních scén. Jun na Weibo jako důkaz toho, že Xiaomi 12 Pro fotí v noci prostě skvěle, sdílí i snímky focené za špatného osvětlení. Pokud fotka nebyla nijak upravená, vypadá opravdu dobře a kontrast mezi světly a tmou je přirozený. Příznivci mobilního focení se tedy mají na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.