Už poměrně dlouho značka Honor naznačuje, že se po odtržení od své matky Huawei pokusí zabodovat také v segmentu skládacích telefonů. Ještě donedávna se o jejich chystaném skládacím telefonu vědělo jen to, že jej Honor vydá ve své produktové řadě Magic. Ovšem jeho obchodní název zůstával tajemstvím. Těsně před Vánoci ale Honor vydal teaser, ve kterém potvrdil, že název skládacího stroje je Honor Magic V. Dále se potvrdilo i to, že půjde o první skládací telefon značky Honor.

Ze zveřejněného plakátu jsme ale mohli vyčíst pouze to, že Honor Magic V má dvě „křídla“ spojená panty, což evokuje písmeno V. To ale o tom, jak se bude telefon skládat, moc neprozradilo. Mohlo by jít tedy o „véčkové“ skládání, ale také o ohyb podobný zavírání knihy. Co je ale jisté, že se skládací telefon objeví už brzy a někteří z tipařů dokonce odhadují, že se tak může stát už 10. ledna/januára.

Další z tipařů ale už pomalu začínají uvažovat o možných parametrech skládacího modelu Magic V. Tvrdí, že půjde o vlajkovou loď s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Je to jistě zajímavé, hlavně proto, že by se jednalo o první skládací telefon s tímto čipsetem. Na další parametry zatím jen nenápadně, ale přesto, upozorňuje také CEO Honoru, pan Zhao Ming. V krátkém videu naznačil, že budoucnost skládacích telefonů spatřuje v jeho designu 2v1.

A tato informace zase dává tušit, že se telefon bude skládat podobně jako třeba Samsung Galaxy Z Fold 3 nebo Oppo Find N. Nepůjde proto o „véčkový“ model. Ming také zmínil, že vnitřní obrazovka bude velikosti tabletu s novou technologií, kterou Honor vyvinul speciálně pro sklápěcí panty. Díky tomu dojde i na vylepšení ergonomie, multitaskingu a přepínání mezi vnitřní a vnější obrazovkou. A tímto by se mohl potvrdit i design telefon z prvních renderů.