Značka Vivo na své včerejší představovačce kromě telefonů řady S12 představila také své chytré hodinky Vivo Watch 2. O nich se před uvedením mluvilo podstatně víc než o nových telefonech, a to hlavně proto, že mají poměrně zajímavý design a výrobce jim navíc přidal i podporu eSIM. Dalším z taháků může být i dlouhá výdrž baterie a dobrá cena.

Hodinky Vivo Watch 2 mají kruhový OLED 1,43 palcový displej s obnovovací frekvencí 60 Hz a nulovým rámečkem. Tělo je z nerezové oceli 316L a na pravé hraně jsou dvě ovládací tlačítka. Řemínek je silikonový a snadno vyměnitelný. Hodinky mají i určitou odolnost proti vodě do 5ATM. Určitě zajímavá je i podpora Himalaya FM a Netease Cloud Music, což umožní streamování hudby bez nutnosti spárování s telefonem. K dispozici je také 47 sportovních režimů a nebo funkce SOS volání i ve chvíli, kdy hodinky nejsou připojeny k telefonu.

Pro monitoring spánku Vivo Watch 2 používají technologii CPC, díky které je sledování spánkových fází daleko přesnější. Chronometr dále zvládá nepřetržité sledování zdravotního stavu, včetně monitoringu okysličení krve a tepové frekvence a automaticky přenáší data do telefonu. Mezi funkcemi nechybí ani monitoring stresu a pitného režimu či tělesné kondice. Výrobce sice neuvádí přesnou kapacitu baterie, ale její výdrž při vypnuté eSIM má být až 14 dnů. Se zapnutou eSIM výdrž klesne na 7 dní. A samozřejmě, když už mluvíme o eSIM je jasné, že přes hodinky lze telefonovat nebo přijímat a odesílat SMS. Kromě toho mají hodinky i vestavěnou GPS pro outdoorové aktivity a také 2 GB vnitřní paměti a podporu NFC. Na trh jdou Vivo Watch 2 v barvách Force Black, Breaking Dawn a Silver Wing. Prodeje na čínském trhu začínají 29. prosince/decembra a cena je nastavená na 1299 jüanů, což jsou zhruba 204 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.