Před pár dny potvrdil CEO společnosti OnePlus, pan Pete Lau, že telefon OnePlus 10 Pro uvidíme už v lednu/januári příštího roku. A vzhledem k tomu, že uvedení může proběhnout v podstatě hned na začátku nového roku, Lau už nyní avizuje jaké parametry tento telefon dostane. Dnes se proto podrobněji podíváme na displej chystaného stroje.

Lau na svém Weibo účtu uvádí, že model OnePlus 10 Pro bude vybavený obrazovkou LTPO 2.0. Tato nová technologie zajistí plynulé zobrazování při každém použití obrazovky. LTPO displej je totiž speciálním typem OLED obrazovky s polykrystalickým oxidem. Díky tomu se displej velmi rychle přizpůsobí změnám obnovovací frekvence v rozsahu od 1 Hz až po 120 Hz. Při tom má ale nižší energetickou spotřebu než běžné LTPS OLED obrazovky. V případě OnePlus 10 Pro jde navíc o druhou generaci LTPO. Je pravděpodobně, že tento displej pochází z dílen společnosti Samsung.

Podrobnosti o dalších parametrech telefonu Lau sice zatím nezveřejnil, ale tipaři už o některých z nich informovali. Displej má prý úhlopříčku 6,7 palce a QHD+ rozlišení. Vzhledem k tomu, že jde o vlajkovou loď nikdo nepochybuje o procesoru Snapdragon 8 Gen1. Je jen otázkou jaká bude jeho paměťová konfigurace. Očekává se i trojitý hlavní fotoaparát s 48 MPix, 50 MPix a 8 MPix snímači. A ještě víme, že baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu až 80 W rychlého nabíjení.