Chystaná vlajková řada telefonů Realme GT 2 už má své oficiální datum představení, které proběhne 4. ledna 2022. Kromě základního modelu se představí i špičkový Realme GT 2 Pro, do kterého jsou vkládána největší očekávání. Podle posledních informací, ale bude bude GT 2 Pro dostupné hned ve třech odlišných variantách, kde standardní verzi doplní ještě Master Edition a verze zaměřená na fotoaparát. To by vysvětlovalo rozdílné snímky telefonu z rozdílných zdrojů. Včera se na internetu objevily také nové oficiální obrázky, které pravděpodobně zachycují stylovou Master Edition.

Tomu nasvědčuje i luxusní vzhled s „papírovou“ texturou, případně podpis samotného japonského designéra Naoto Fukusawy. Na čínské certifikaci TENAA už se také objevily i kompletní specifikace modelu RMX3300, pod kterým se podle expertů skrývá právě Realme GT 2 Pro. Podle všeho by většina parametrů měla platit pro všechny verze, ale jistého samozřejmě není zhola nic. Minimálně se dají očekávat změny ve foto-výbavě pro specializovanou foto verzi pro fajnšmekry. Zatím také stále kromě Snapdragonu 888 nemáme žádné konkrétní informace o výbavě základního Realme GT 2.

To Realme GT 2 Pro už máme v zásadě zmapované do všech detailů. Telefon má dostat 6.7-palcový AMOLED panel s QHD+ rozlišením 3216 x 1440 pixelů a zabudovanou čtečkou otisků prstů. A možná některá z verzí přidá integraci selfie kamerky přímo pod displej. Procesorem bude samozřejmě Snapdragon 8 Gen 1, který doplní 8 / 12 GB RAM a 128 / 256 / 512 GB vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 5000 mAh má dále umět 65W nabíjení. Hlavní chloubou ale bude fotoaparát, kde hlavní 50 Mpx senzor s OIS doplní další 50 Mpx ultra-wide se záběrem 150° a 2 Mpx doplňkový kousek. Nu a selfie snímač má mít 32 Mpx. Cena ve hvězdách, ale stále doufáme, že poměrně nízká.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.