Chystaná vlajková řada telefonů Realme GT 2 už má své oficiální datum představení, které proběhne 4. ledna 2022. Kromě základního modelu se představí i špičkový Realme GT 2 Pro, do kterého jsou vkládána největší očekávání. Podle posledních informací, ale bude bude GT 2 Pro dostupné hned ve třech odlišných variantách, kde standardní verzi doplní ještě Master Edition a verze zaměřená na fotoaparát. To by vysvětlovalo rozdílné snímky telefonu z rozdílných zdrojů. Včera se na internetu objevily také nové oficiální obrázky, které pravděpodobně zachycují stylovou Master Edition.

Tomu nasvědčuje i luxusní vzhled s „papírovou“ texturou, případně podpis samotného japonského designéra Naoto Fukusawy. Na čínské certifikaci TENAA už se také objevily i kompletní specifikace modelu RMX3300, pod kterým se podle expertů skrývá právě Realme GT 2 Pro. Podle všeho by většina parametrů měla platit pro všechny verze, ale jistého samozřejmě není zhola nic. Minimálně se dají očekávat změny ve foto-výbavě pro specializovanou foto verzi pro fajnšmekry. Zatím také stále kromě Snapdragonu 888 nemáme žádné konkrétní informace o výbavě základního Realme GT 2.

To Realme GT 2 Pro už máme v zásadě zmapované do všech detailů. Telefon má dostat 6.7-palcový AMOLED panel s QHD+ rozlišením 3216 x 1440 pixelů a zabudovanou čtečkou otisků prstů. A možná některá z verzí přidá integraci selfie kamerky přímo pod displej. Procesorem bude samozřejmě Snapdragon 8 Gen 1, který doplní 8 / 12 GB RAM a 128 / 256 / 512 GB vnitřní paměti. Baterie s kapacitou 5000 mAh má dále umět 65W nabíjení. Hlavní chloubou ale bude fotoaparát, kde hlavní 50 Mpx senzor s OIS doplní další 50 Mpx ultra-wide se záběrem 150° a 2 Mpx doplňkový kousek. Nu a selfie snímač má mít 32 Mpx. Cena ve hvězdách, ale stále doufáme, že poměrně nízká.