Špičkové telefony řady Xiaomi 12 už nám klepou na dveře a dočkáme se jich oficiálně hned po vánočních svátcích 28. prosince. Představeny sice budou podle všeho jen dva modely, ale i ty vypadají více než slibně. Nejvyšší Ultra varianta bude totiž možná přesunuta do zcela jiné řady, nebo minimálně o něco opožděna. Velký šéf firmy Lei Jun dnes přiložil pod kotlem očekávání, protože se na sociální síti Weibo pochlubil několika novinkami ohledně nových telefonů. A ve všech případech jde o velmi potěšující zprávy.

Pro začátek tak máme hezky černé na bílém, že Xiaomi 12 budou mít opravdu fantastické displeje. Potvrzenou pro ně totiž máme nejvyšší známku A+ prestižní certifikace DisplayMate. A Lei Jun se také velmi rád pochlubil, že novinka také vytvořila v hodnocení DisplayMate hned 15 nových rekordů. Do konkrétních detailů sice nezašel, ale ty se časem určitě dozvíme. Xiaomi 12 bude mít samozřejmě vysoce kvalitní AMOLED panely s vysokou obnovovací frekvencí, které mají podporovat až 16.000 úrovní regulace jasu. A kryty budou navíc novým odolným sklem Corning Gorilla Glass Victus. Základní varianta Xiaomi 12 má mít 6.28-palce a Plus verze pak masivnějších 6.81-palce.

Kromě toho budou také telefony vybaveny novou technologií fotoaparátu „Xiaomi Image Brain“. Ta má zaručovat rychlejší ostření a samotné pořízení snímku, což se bude hodit zejména při focení rychle se pohybujících objektů. S největší pravděpodobností půjde a nějakou formu AI podpory, ale i v tomto případě chybí doplňující přesné informace. Každopádně by tato technologie měla být dostupná pro oba nově představené modely.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.