Nové vlajkové Samsungy se představí veřejnosti na začátku února nového roku a fanoušci značky už se nemohou dočkat. A samozřejmě i firma doufá v pořádný úspěch, protože letošní řada S21 byla pro mnohé spíše zklamáním. Pravděpodobně to nevytrhne ani chystaný poslední kousek Galaxy S21 FE. To nová řada Galaxy S22 má před sebou jen zářnou budoucnost a tvůrci nám také pečlivě dávkují sliby, aby udržovali tu správnou hladinu nadšení. Dnes jsme se tak dočkali dalších novinek o displejích připravovaných modelů.

Řada S22 by měla zahrnovat hned trojici telefonů, kdy se kromě základní verze představí i Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra. Tedy pokud se Ultra verze nakonec opravdu nepřejmenuje na Galaxy S22 Note. Všechny kousky samozřejmě dostanou parádní firemní AMOLED displeje s vysokou obnovovací frekvencí, ale to by nemělo být zdaleka vše. Samsung totiž plánuje výrazně zvednout i maximální jas panelů, což se bude hodit třeba na přímém slunci. Jasnější displeje jsou také magnetem a potěchou pro oko, takže si je fanoušci rádi nechají líbit.

Základní verze telefonu asi bohužel „ostrouhá“, protože by podle všeho měla zůstat na 1000 nitů standardního a 1300 nitů maximálního jasu. Tedy stejných hodnotách, kterými se chlubí modely minulé generace S21 a S21+. Za to Galaxy S22+ a S22 Ultra si polepší na 1200 nitů standardního a hlavně masivních 1750 nitů maximálního jasu. Zejména pro prostřední model jde o pořádný skok v možnostech. Ultra verze minulé generace sice měla 1500 nitů maxima, ale i tak jde o velmi solidní upgrade. Jen houšť a větší kapky, v něco podobného doufáme i v dalších kategoriích.