Stejně jako včera, tak i dnes se podrobněji podíváme na chystaný prémiový telefon Realme 9 Pro Plus. To hlavně proto, že bude tím nejlepším modelem z celé řady Realme 9 a tím přitahuje pozornost tipařů. Víme ale, že tento telefon má za sebou i několik certifikací a specifikace jeho fotoaparátů se objevily v aplikaci Camera FV-5. Nyní také společně s modelem Realme 9i prošel schvalovacím řízení úřadu China Qualification Certification (CQC).

Část výpisu CQC zveřejnily stránky MySmartPrice. Podle něj má telefon Realme 9 Pro Plus kódové označení RMX3393 a baterii, která podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. O její kapacitě ale mlčí. Ovšem z dalšího výpisu, který patří modelu Realme 9i s kódovým označením RMX3491 zjistíme, že jeho baterie má kapacitu 4880 mAh. Její typická kapacita proto bude 5000 mAh. U tohoto modelu výpis také potvrdil rychlé nabíjení s výkonem 33 W.

Pokud se podíváme na předchozí zprávy o parametrech Realme 9 Pro Plus, můžeme čekat 50 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu a 16 MPix přední kameru. Spekuluje se i o tom, že na trh půjdou dvě verze, kdy jedna bude podporovat 4G a druhá 5G sítě. Další parametry jsou stále v utajení. Ale o modelu Realme 9i toho víme o trochu víc. Tipaři očekávají 6,5 palcový LCD displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. Čekáme i procesor Snapdragon 680 se 4/6 GB RAM a 64/128 GB interního úložiště. A ve foto výbavě můžeme najít trojitý hlavní fotoaparát se snímači s rozlišením 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix. A tím souhrn parametrů tohoto telefonu zatím končí.