Optimisté mezi námi čekali oficiální představení nové řady Realme GT 2 už předevčírem 20. prosince. Firma nám místo toho ale naservírovala jen souhrn nových technologií a na telefony si tak musíme ještě chvíli počkat. Naštěstí nebude čekání nijak extra dlouhé, protože už máme i konkrétní termín. Navíc přímo z oficiálních zdrojů, které neponechávají nic náhodě a spekulacím. Globální debut telefonů řady Realme GT 2 tak proběhne 4. ledna 2022 v 11:30 UTC+8. Z času je také zřejmé, že vše proběhne asi na čínské půdě, ale mělo by jít opravdu o globální akci.

Telefony by navíc měly okamžitě být i přímo dostupné pro čínského zákazníka, ale ten globální si asi minimálně pár dnů počká. Nová řada by měla zahrnovat dva modely a většina hlavních technologií a vychytávek bude soustředěna hlavně na vyšší variantu Realme GT 2 Pro. Ta by měla dostat speciální design od japonského designéra inspirovaný papírem, speciální ekologický bio-polymerový materiál nebo také ultra-wide senzor fotoaparátu s revolučním úhlem záběru 150°. Případně vylepšený systém antén a 360° NFC konektivitu. Spekuluje se i o selfie snímači přímo pod displejem, ale nic tomu zatím nenasvědčuje.

Dále by pak Pro verze Realme GT 2 měla dostat i nový čipset Snapdragon 8 Gen 1 nebo velký 6.8-palcový AMOLED displej s QHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Sestava fotoaparátů by měla být trojitá s 50 Mpx + 50 Mpx ultra-wide + 8 Mpx telefoto senzory, nebo 32 Mpx selfie kamerkou. Baterie s kapacitou 5000 mAh bude prý umět i 65W nabíjení. Parametry vypadají zajímavě a snad je Realme podpoří i solidní cenou. Pak bychom měli v ruce nového „zabijáka vlajkových lodí“. A samozřejmě také doufáme, že nezanedbají i základní model řady.