Tipaři už nějakou dobu řeší, kdy společnost Xiaomi představí své nové vlajkové telefony. S jistotou odhadovali, že to bude ještě před koncem letošního roku. Ale už s menší jistotou vsázeli na datum 28. prosince/decembra. Nu a včera se k nám dostala zpráva, že tento týden Xiaomi rozjede promo na chystané stroje. A v první řadě také oznámí, kdy bude řada Xiaomi 12 debutovat na čínském trhu. A dnes tu máme ono poměrně zásadní potvrzení.

Společnost Xiaomi totiž v noci zveřejnila oficiální upoutávku s fotkou čínského sprintera Su Bingtiana, který je ambasadorem chystaných telefonů. Na teaseru je také jednoznačně uveden termín představení, a to 28. prosince. Ale zda výrobce představí jeden nebo víc telefonů z plakátu nevyčteme. Ovšem krátce po vydání upoutávky oznámili pánové Lei Jun, Wang Teng Thomas a Lu Weibing, že řada Xiaomi 12 obsahuje modely Xiaomi 12, 12 Pro a 12X. Z těchto telefonů také na Weibo sdíleli své příspěvky. Zároveň Lei Jun potvrdil, že společně s telefony uvedou i nadstavbu MIUI 13.

Takže to nejdůležitější víme a nezbývá než doufat, že v rámci promo akce Xiaomi odtajní i některé z parametrů chystaných telefonů. Obecně se očekává, že modely Xiaomi 12 a 12 Pro dostanou vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 a model 12X pak Snapdragon 870. V souvislosti s certifikacemi, které mají telefony za sebou, můžeme počítat i s podporou 67 W nabíjení u modelů 12 a 12X a 120 W nabíjením u modelu 12 Pro. Další podrobnosti o specifikacích čekáme v nejbližších dnech.