Dneska společnost Xiaomi potvrdila, že své vlajkové telefony řady Xiaomi 12 představí 28. prosince/decembra. Tato zpráva samozřejmě rozvířila hladinu a v ní tak trochu zanikla informace, která se týká chystaných vlajkových telefonů OnePlus. Na ty sice také čekáme, ale na představení v tomto roce určitě nedojde. Přesto se podle toho, co píše šéf OnePlus na čínském Weibo minimálně jednoho z telefonů dočkáme dřív, než se původně předpokládalo. A mělo by jít o model OnePlus 10 Pro.

Pete Lau dnes dopoledne zveřejnil krátké, ale úderní info: „OnePlus 10 Pro, uvidíme se v lednu.“ A to je opravdu velké překvapení. Tipaři sice odhadovali, že telefony řady OnePlus 10 přijdou podstatně dřív než je zvykem, ale až takovou rychlost nečekali. Ovšem pohotově reagovali. Lau totiž neuvedl přesný termín představení, přesto tipaři tvrdí, že k představovačka může proběhnout už 5. ledna/januára, na veletrhu CES v Las Vegas. Ale jako vždy raději počkejme na potvrzení tohoto termínu.

O modelu OnePlus 10 Pro zatím s jistotou víme, že dostane procesor Snapdragon 8 Gen1. Ale u dalších specifikací musíme vsadit na odhady tipařů. Podle nich má telefon zakřivený AMOLED LTPO displej s úhlopříčkou 6,7 palce a rozlišením 2K. Obnovovací frekvence prý dosáhne na 120 Hz. Přední kamera má 32 MPix a hlavní fotoaparát je trojitý s 48 MPix, 50 MPix a 8 MPix snímači. Druhý senzor funguje jako širokoúhlý objektiv a poslední snímač jako teleobjektiv s trojitým optickým zoomem. Dále tipaři čekají i baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou 80 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Telefon poběží na systému Android 12. Na čínský trh se prý dostane v lednu a na globální trhy údajně do konce prvního kvartálu 2022.