Včerejší speciální akce značky Realme navzdory původním předpokladům nepředstavila nové modely telefonů řady GT 2. Dočkali jsme se jen prezentace inovativních technologií s ní spojených, ale po telefonech ani vidu, ani slechu. Následný příspěvek na sociální síti Weibo naznačil možnost zítřejšího představení samotných telefonů, ale spolehnout se na něj asi nemůžeme. Alespoň jsme se tak dočkali dalších zpráv o vybavení samotných telefonů, zaměřené především na procesorovou výbavu a hlavně fotoaparáty. A podle všeho se máme opravdu na co těšit.

Řada Realme GT 2 bude pravděpodobně zahrnovat dvojici modelů, přičemž hlavní porci inovací „vyžere“ hlavně vlajkový model GT 2 Pro. Ten dostane třeba opět design od japonského designéra Naoto Fukusawy inspirovaný papírem a chlubící se ekologicky nízkou stopou. Kromě toho ale třeba také světovou premiérou ultra-wide kamerky se záběrem 150°. Což je výrazně více než obvyklých 84°… Dále pak také nový systém antén pro lepší signál a pokrytí, stejně jako 360° NFC konektivitu. A šušká se i o možnosti využití selfie kamerky integrované přímo pod displej. To ale zatím stále nebylo potvrzeno.

Modely řady GT 2 se tak budou lišit hlavně displejem a použitým procesorem. Základní verze má mít 6.62-palcový 120 Hz AMOLED s FullHD+ rozlišením, přičemž Pro varianta zvedne laťku na 6.7-palců a QHD+ rozlišení. Generační rozdíl pak má být i procesorový, Snapdragon 888 versus Snapdragon 8 Gen 1. Hlavní fotoaparát bude trojitý s 50 Mpx senzory, kde hlavním bude Sony IMX766. Rozdíly najdeme ale v OIS a detailech jednotlivých senzorů. Baterie s kapacitou 5000 mAh asi bude stejná, podobně jako 65W nabíjení. Zvědavi budeme samozřejmě hlavně na ceny, protože Realme určitě plánují direkt konkurenci i v tomto ohledu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.