Ještě před vydáním vlajkového procesoru Snapdragon 8 Gen1 všichni předpokládali, že první, kdo vyrukuje s telefonem s tímto čipsetem bude společnost Xiaomi. Vzápětí ale zjistili, jak krutě se pletli. Konec roku je za dveřmi a na vlajkový telefon nové generace stále čekáme. A zároveň doufáme, že zpráva ze začátku měsíce, která avizuje termín představení na 28. prosince/decembra je pravdivá.

V souvislosti s tím se proslýchá, že tento týden čínský výrobce rozjede promo na řadu Xiaomi 12. Pro začátek tipaři odhadují, že v průběhu dneška výrobce ohlásí přesný termín představovačky. Dále se během tohoto týdne začnou postupně uvolňovat oznámení některé z parametrů chystaných novinek. Tipaři očekávají, že snad také zjistíme, kolik přesně telefonů bude debutovat a zda se na scéně oficiálně objeví i nadstavba v nové verzi MIUI 13.

Pokud tedy Xiaomi nic nezmění, žhavými adepty na letošní uvedení jsou telefony Xiaomi 12, 12 Pro a 12X. Všechny by už měly mít předinstalovanou nadstavbu MIUI 13. Dále očekáváme u standardního modelu a u modelu 12 Pro vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen1 a model 12X prý přijde s čipsetem Snapdragon 870. Na jaře tyto telefony doplní i model 12 Ultra. Každopádně ale počkejme na potvrzení termínu představovačky a na to, co Xiaomi oznámí o chystaných telefonech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.