Letos v březnu/marci představila společnost Xiaomi svůj historicky první skládací telefon, který vydala v produktové řadě Mix. Je zřejmé, že když už se jednou pustili do skládacích telefonů, nezůstane jen u jedné generace. Navíc není žádným tajemstvím, že je v přípravách další skládací stroj. Jeho název je Xiaomi Mix Fold 2 a z názvu tedy zmizelo označení Mi. To totiž společnost Xiaomi už pro své prémiové telefony přestala používat.

O chystaném skládacím stroji Xiaomi Mix Fold 2 zatím víme jen to, že dorazí někdy v průběhu příštího roku. A opravdu dnes těžko odhadovat, zda jeho uvedení proběhne na jaře, podobně jako letos u jeho předchůdce. Xiaomi si totiž určitě dá záležet na vylepšení některých drobných nedostatků, které stávající skládací telefon má. Jedná se především o navýšení obnovovací frekvence u obou displejů. A právě o displeji telefonu se zmiňuje i čerstvá zpráva na čínské síti.

Podle ní se skládací telefon Xiaomi objevil v databázi IMEI a prošel také několika certifikacemi s kódovým označením 22061218C. Z certifikačních výpisů plyne, že telefon má vnitřní 8,1 palcový flexibilní UTG AMOLED displej z dílen společnosti Samsung. Obrazovka je velmi tenká na úrovni zhruba 30 mikronů a je vyrobena procesem, který zlepšuje flexibilitu a odolnost. Dále má prý telefon přepracované a vylepšené panty a také dojde i na navýšení obnovovací frekvence. Ale vzhledem k tomu, že do uvedení druhé generace skládacího telefonu Mix Fold je ještě daleko, bylo by předčasné spekulovat o dalších vylepšeních, která jistě Xiaomi připravilo.