První měsíce nového roku budou na novinky v high-end kategorii telefonů opravdu bohaté. A se svou troškou do mlýna budou chtít přijít i experti z Oppo. Jejich řada Find X se už dávno etablovala v té nejvyšší třídě a vysoké ambice bude mít určitě i tentokrát. Jen zatím netušíme, zda firma dodrží postup značení. Jako další v řadě je totiž Find X4 a o pověrčivosti čínských výrobců ohledně číslovky „4“ asi moc nemusíme mluvit. Klidně se tak novinky mohou představit pod hlavičkou Oppo Find X5. Ale prozatím zůstaneme optimisty a budeme očekávat „čtyřkovou“ řadu.

O té se navíc dnes rozpovídal i slavný čínský „leakster“ Digital Chat Station. Podle jeho slov by se mělo jednat o vůbec první telefon využívající nový čipset Mediatek Dimensity 9000 na trhu. Jeho představení pak situuje někam do února, ale zcela nevylučuje i možnost zpoždění a březnový termín. Nová řada bude určitě zahrnovat dva základní modely, ale šušká se i o možnosti třetího. Standardní Find X4 by mělo do vínku dostat právě Dimensity 9000 a Pro varianta bude sázet na Snapdragon 8 Gen 1. Případná Find X4 Pro+/Find X4 Ultra pak opět jeden z nich.

Ultra verze by se od svých sourozenců měla lišit primárně foto výbavou a vyloučeno není ani použití revoluční výsuvné čočky Oppo. Nižší dvojice se ale podle dostupných informací bude muset určitě spokojit se standardními telefoto senzory. Zajímavé jsou pak i informace ohledně nabíjení, protože se původně spekulovalo o 125W. To ale opět může být vyhrazeno jen pro nejvyšší model, protože základ by mělo tvořit „jen“ 80W varianta. A ceny budou jako vždy velmi „lidové“…