Telefony OnePlus se letos ve střední třídě po dlouhých letech nečinnosti velmi rychle zabydlely. Řada Nord si získala poměrně slušné sympatie fanoušků a firma jí velmi často doplňuje. Pomalu už se tak schyluje k představení nového modelu OnePlus Nord 2 CE, který je opravdu na spadnutí. Před pár dny jsme měli možnost vidět jeho první rendery a dnes si můžeme odškrtnout i jeho indickou certifikaci. Oficiálně předpovězené první čtvrtletí 2022 je tak více než reálné a osobně bych sázel na leden nebo maximálně únor.

Brzkému vydání nahrávají i plány značky na uspíšení představení vlajkové řady OnePlus 10. Takže se určitě budou snažit poslat midrange model na trh co nejdříve. Bystrozrací indičtí experti ho tak mohli čerstvě najít v indické certifikaci BIS, kde se skrýval pod kódovým označením IV2201. Což odpovídá již dříve zveřejněnému kódovému jménu Ivan. Samozřejmě netušíme, zda bude vydání nějak regionálně rozdělené nebo posunuté, ale pravděpodobnější je přímé globální představení. Ostatně tak tomu bylo i v případě minulých modelů řady Nord.

I s výbavou mají analytici poměrně jasno. Nejedná se sice o nic oficiálního, ale odhady se shodují. S velkou pravděpodobností se tak dočkáme 6.4-palcového AMOLED displeje s 90 Hz frekvencí a FullHD+ rozlišením. Procesorem se má stát Mediatek Dimensity 900, tedy stejný kousek jako má Oppo Reno7 SE. Doplní ho pak prý až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Fotoaparát bude asi trojitý se 64 Mpx + 8 Mpx ultra-wide + 2 Mpx makro senzory. Nu a baterie s kapacitou 4500 mAh má umět firemní 65W nabíjení Warp Charge 65. To vše samozřejmě zastřešené systémem OxygenOS 12 založeném na Androidu 12. Přijdeme bohužel asi o hardwarové „šoupátko“ na boku, ale má jít vůbec o první telefon OnePlus s microSD slotem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.