Zhruba před týdnem se na síti objevily první zprávy o tom, že společnost Huawei připravuje další chytré hodinky. Mají název Huawei Watch D. Představí je na akci plánované na 23. prosince/decembra a jejich hlavním tahákem je funkce pro monitoring krevního tlaku. K tomu jsme už měli možnosti vidět na reálných fotkách také design hodinek. Ale o dalších parametrech toho v oběhu moc není.

Je logické, že po prvních zvěstech o hodinkách Huawei Watch D se fanoušci společnosti zajímají, jakým způsobem výrobce vyřešil sledování krevního tlaku. A také pátrají po dalších parametrech. Na tuto vlnu zájmu naskočil jeden z tipařů a na čínském Weibo sdílí krátké video. Pohyblivé obrázky ukazují, jak měření tlaku funguje a k tomu přidal i pár informací o další specifikacích chystaných hodinek.

Video ukazuje, jak vyměnit řemínek u hodinek Watch D, což se může zdát jako banální záležitost. Ovšem v případě tohoto chronometru leží pod řemínkem jakýsi airbag, který má na starosti měření krevního tlaku. A právě proto je výměna řemínku poněkud komplikovanější. Z toho dále plyne, že potenciální zájemce si před koupí hodinek musí změřit obvod zápěstí, aby mu řemínek s airbagem přesně seděl na ruce. Ale zdá se, že velikost lze alespoň minimálně přizpůsobit.

Pro zahájení měření je tu jedno z fyzických tlačítek. Po jeho zmáčknutí se na ciferníku hodinek objeví časovač, který zobrazuje naměřené hodnoty. V podstatě se tedy dá říci, že je tato funkce podobná tomu, co známe také u klasických tlakoměrů, které se připevňují na zápěstí. Tipař dále tvrdí, že hodinky Huawei Watch D mají 32 MB operační paměti a 4 GB interního úložiště, podobně jako Watch GT 3. Dále se dají připojit k Bluetooth sluchátkům. Jejich cena se prý může pohybovat kolem 470 dolarů. Podrobnosti se ale jistě dozvíme už za pár dnů na představovačce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.