Představení nové generace vlajkových modelů Samsungu se nám pomalu blíží, protože by mělo proběhnout v únoru 2022. Jako obvykle by nová řada měla zahrnovat trojici modelů, kde se kromě základního Galaxy S22 dočkáme i S22 Plus a hlavně S22 Ultra. I když právě nejvyšší varianta se nakonec může jmenovat zcela jinak. Kolují totiž spekulace, že by měl telefon nakonec dorazit jako Galaxy S22 Note. Ostatně bude mít i „Note“ design se slotem na stylus S Pen. Každopádně tvůrci už dopředu slibují pořádný skok v kvalitě jeho fotoaparátů.

Právě fotoaparáty Galaxy S22 Ultra se staly v poslední době hlavním tématem diskuzí fanoušků a expertů. Z uniklých specifikací totiž vyplynulo, že Samsung neplánuje žádné extra změny v hardwaru a senzory fotoaparátů či jejich parametry tak zůstanou v podstatě identické. Navzdory tomu ale výhled nevypadá až tak pesimisticky, tedy alespoň podle známého čínského „leakstera“ Ice Universe. Tomu se dostaly do ruky ukázkové snímky právě z Galaxy S22 Ultra a podle jeho slov jsou opravdu lepší než výstup z minulé generace. Softwarové optimalizace Samsungu jsou tak evidentně na výši.

Při zachování stejného foto-vybavení tak tíha změny leží na zpracování pomocí nového čipsetu (Snapdragon 8 Gen 1 nebo Exynos 2200) a právě softwarových optimalizacích. A pokud obvykle kritický a opatrný čínský expert při pohledy na ukázkové snímky roztál, tak jde určitě pro fanoušky o velmi pozitivní zprávu. Která dokonce dává i malou naději pro lednový Galaxy S21 FE. Ten má totiž dostat také zcela identické foto vybavení jako minulá generace. Ale v jeho případě jsou možnosti zlepšení opravdu jen čistě v softwaru, protože Snapdragon 888 žádnou novinkou opravdu není.