Příští rok už máme pro high-end kategorii telefonů poměrně jasně nalajnovaný. S největší pravděpodobností se vše smrskne na souboj Snapdragonu 8 Gen1 od Qualcommu s Dimensity 9000 od Mediateku. V závětří sice stále ještě číhá Exynos 2200 od Samsungu, ale čínští experti z něho už dopředu nejsou nijak extra nadšení. Navzdory revoluční a velmi výkonné grafice od AMD. Konkurovat si tak budou hlavně high-end čipsety obou gigantů. Včera jsme měli možnost už vidět i první benchmarkové srovnání a je zřejmé, že bude bitva velmi vyrovnaná.

Ačkoliv byl Dimensity 9000 představen světu jako první, tak první oficiální potvrzení konkrétních telefonů přišlo ze strany Snapdragonu. Až před pár dny se rozhoupali s novým Mediatekem i čínští výrobci a giganti jako Redmi (řada K50) nebo Oppo (příští generace Find X) tak potvrdili jeho použití. Dnes si na seznamu můžeme odškrtnout další velké jméno, protože i Realme oficiálně deklarovali svůj zájem a plány. Konkrétně skrze viceprezidenta firmy, pana Xu Qi, který potvrdil využití Dimensity 9000 hned pro několik jejich telefonů pro příští rok.

Zatím nic extra nekonkretizoval, takže netušíme, kterých modelů telefonů se tyto plány budou týkat. Realme má obecně s Mediatekem velmi nadstandardní vztahy, protože třeba letos právě oni premiérově uvedli Dimensity 1200 s modelem Realme Neo GT. A vzhledem k jejich aktuálním plánům na vypuštění opravdu prémiové vlajkové lodi se jim exkluzivní přístup k high-end čipům určitě bude hodit. Dimensity 9000 totiž vypadá opravdu slibně a testy spotřeby to možná potvrdí ještě více. Hrubý výkon a zejména impozantní AI skóre jsou opravdu špičkové. Qualcomm konečně dostane v roce 2022 reálnou konkurenci.