Nezávislost na dodávkách klíčových komponent je pro výrobce telefonů stále více žhavým tématem. Aktuální krize s dodávkami čipů jen prohloubila snahu velkých značek co nejvíce sázet na vlastní zdroje. Nejdále je v tomto ohledu z mobilních výrobců asi Samsung, který značnou část komponent už pokryje vlastními produkty. A netýká se to samozřejmě jen vlastních čipů, protože se třeba čerstvě vynořily spekulace o snaze Xiaomi vkročit na pole produkce displejů.

Čína už má několik vlastních velkých dodavatelů displejů, ať už jde o BOE nebo Visionox a samozřejmě lví podíl v této kategorii vždy patří Samsungu. Xiaomi ale údajně předevčírem podepsali dohodu o blízké spolupráci s menším výrobcem Tianma Microelectronics. Dohoda je zaměřena na vytvoření high-end laboratoře na vývoj nových displejů. Tato laboratoř by byla přímo navázána na produkční mašinérii Xiaomi a čínský gigant si od toho slibuje zkrácení vývojových cyklů a urychlit uvedení na trh. Uvést něco podobného do pohybu ale určitě vezme firmě minimálně hezkých pár měsíců, nebo spíše let.

Hlavním zaměřením nové laboratoře by samozřejmě měly být ohebné OLED displeje, kterým bude brzy patřit mobilní trh se vším všudy. Ale podle vyjádření viceprezidenta Tianma Microelectronics by záběr měl být mnohem širší. Nemělo by tak zdaleka jít jen o displeje pro mobilní telefony, ale nic bližšího konkrétně nespecifikoval. Ekosystém Xiaomi je ale opravdu velmi rozsáhlý a firma má prsty skoro ve všem. Takže by o aplikaci nových vlastních technologií a komponent určitě nebyla nouze.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.