Všichni fanoušci společnosti Xiaomi mají datum 28. prosince/decembra ve svých kalendářích červeně zakroužkováno. Jde totiž o den, kdy na čínském trhu dojde na uvedení telefonů Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro. Asi nemusíme dodávat, že jde o vlajkové telefony a očekávání jsou velká. Možná právě proto známý designér @OnLeaks zveřejnil na Twitteru renderované snímky standardního modelu.

Vzhledem k tomu, že je Xiaomi 12 prémiový telefon, očekáváme také prémiový design. A podle renderovaných obrázků to vypadá, že se vzhled telefonu skutečně povedl. Design je kompaktní a jednoduchý, ale přesto elegantní. Obrazovka je zakřivená, takže rámečky kolem ní včetně brady jsou minimální. Ve středu horní části displeje je malá „díra“ pro přední kameru. Podle odhadů tipařů má displej úhlopříčku 6,2 palce a FullHD+ rozlišení. Rozměry telefonu jsou 152,7 × 70 × 8,6 mm, přičemž v místě modulu hlavního fotoaparátu tloušťka naroste na 11,5 mm.

Zadní panel je také elegantní a dominuje mu obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Spodní hrana je místem pro mřížku reproduktoru, port USB-C a mikrofon. Na horní hraně najdeme mřížku druhého reproduktoru. Na pravé hraně telefonu je kolébka hlasitosti a napájecí tlačítko. Renderované obrázky prý navíc vycházejí z konečné designové verze telefonu, takže je pravděpodobné, že se nějakých velkých překvapení v rámci vzhledu nedočkáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.