Po komplikovaných peripetiích a odkladech snad už konečně velmi brzy spatří světlo světa nový Samsung Galaxy S21 FE. Podle všeho by se měl představit světu už 5. ledna a v podstatě už máme jasno i o hlavních parametrech a výbavě. Už na začátku prosince se také objevily z obvykle důvěryhodných zdrojů první cenové odhady, které dnes pokračovaly dalším kolem. A upřímně řečeno nás nenaplňují zrovna optimismem, protože jsou vyšší než minule. Navíc pochází od známého experta Rolanda Quandta z Winfuture.de, takže se jim dá i věřit.

Původní cenové odhady hovořily o německých cenách 649 euro, respektive 699 za vyšší verzi. Dnešní nové zprávy jsou výrazně nepříjemnější, protože 6GB+128GB verze má stát 749 euro a 8GB+256GB dokonce 819 euro. Jde tak i o navýšení oproti minulé generaci, která začínala na 699 eurech. Uvidíme kolik bude stát nadcházející generace vlajkových lodí (Xiaomi 12, Galaxy S22, OnePlus 10), ale na první pohled S21 FE nevypadá zrovna lákavě. Protože jde přece jen v zásadě o hardware minulé high-end generace.

Roland Quandt také potvrdil některé zajímavosti právě ohledně výbavy, včetně jednoho překvapení. Samsung totiž asi plánuje snižovat počty modelů s Exynos verzí telefon a Evropa tak má dostat variantu se Snapdragonem 888. Tedy pokud se nerozhodnou skrečovat Exynos verzi kompletně… Další novinkou je pak potvrzení foto-výbavy telefonu, která je zcela identická s Galaxy S20 FE. To sice na jednu stranu není špatné, protože šlo o výborný fotoaparát, ale přece jen budeme platit poměrně krvavé peníze. Vylepšený by sice měl být OLED displej, rozměry a samozřejmě celkový výkon, ale bude to s podobou cenovkou stačit ? Fandové měli možná o fous optimističtější představy.