Společnost Sony je v souvislosti s mobilními technologie pověstná tím, že produkuje senzory pro fotoaparáty chytrých telefonů. A právě mnozí výrobci preferují právě snímače z dílen této japonské společnosti pro jejich kvalitu. A nebo i pro inovativní technologie, které tyto senzory podporují. Další novou, doslova revoluční technologii v oblasti vrstvených obrazových snímačů Sony právě chystá.

Japonská společnost na svých stránkách Sony Semiconductor Solutions Corporation zveřejnila tiskovou zprávu, ve které přibližuje novou inovativní technologii. Uvádí, že jde o světově první technologii vrstveného obrazového snímače CMOS s dvouvrstvými tranzistorovými pixely. V podstatě jde o výrazné vylepšení stávající technologie vrstvených senzorů, která má výrazný vliv na rozšíření dynamického rozsahu, snížení úrovně šumu a vylepšení saturace.

A co je tedy podstatou této inovativní technologie? Zatím v případě konvenčních snímačů CMOS zabírají stejnou vrstvu jak fotodiody, tak i pixelové tranzistory. Nová technologie společnosti Sony rozdělila fotodiody a pixelové tranzistory do různých vrstev. Tato nová architektura zdvojnásobí úroveň saturačního signálu, rozšíří dynamický rozsah, sníží šum a tím výrazně zlepší celkové zobrazovací vlastnosti. A to i u menších velikostí pixelů. Pokud bychom to celé chtěli převést do jednoduché řeči, můžeme do budoucna počítat se Sony snímači, které budou mít vyšší rozlišení než 100 MPix. Kdy přesně se objeví snímače s touto novou technologií společnost Sony ve své zprávě neuvádí.