V posledních dnech se poměrně intenzivně mluví o chystaném telefonu střední třídy, OnePlus Nord 2 CE. Například včera jsme se dozvěděli, že tipaři odhadují jeho představení někdy v průběhu prvního kvartálu příštího roku. Výrobce jej prý nejdříve uvede v Indii a následně i na dalších globálních trzích, včetně Evropy.

I když se uvedení OnePlus Nord 2 CE může zdát ještě daleko, tipaři nelení a zásobují nás dalšími informacemi o tomto stroji. Dnes se proto podíváme na renderované obrázky, které exkluzivně sdílí stránky 91Mobiles společně s designérem Yogeshem Brarem. Jednoduše asi můžeme říct, že vzhled telefonu je klasický a ničím výrazně nepřekvapí. Snad jen možná tím, že na hraně chybí posuvné tlačítko, které má valná většina dražší strojů OnePlus. Naopak co nechybí je 3,5 mm audio jack a také slot pro microSD kartu.

Displej OnePlus Nord 2 CE obklopují relativně úzké rámečky, brada je mírně širší. V levém horním rohu obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Na zadním panelu najdeme obdélníkový modul fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Dva senzory jsou co do velikosti větší a jeden je malý. Modul má stejnou barvu jako zadní panel, takže celkem decentně designově zapadá a netříští vzhled zad. Na spodní hraně je kromě již zmíněného audio jacku i port USB-C, mřížka reproduktoru a mikrofon. Horní hrana je místem pro sekundární mikrofon.

Odhadované parametry

Co se parametrů týče, můžeme prý počítat s 6,4 palcovým AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 90 Hz. Jako procesor výrobce použil Dimensity 900 s až 12 GB RAM a až 256 GB interní paměti. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12. Foto výbavu zastupuje přední 16 MPix kamera a hlavní fotoaparát s 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Cena v Indii se může pohybovat mezi 317 až 370 dolary.