Značka iQOO chystá na 20. prosince/decembra na čínském trhu představovačku, na které uvede telefon iQOO Neo 5s. Nyní jsme se čerstvě dozvěděli, že společně s ním výrobce představí i model iQOO Neo 5 SE. Upoutávka na tento telefon se totiž dnes objevila na čínském Weibo společně s krátkým promo videem. V něm výrobce upozorňuje na zajímavý design telefonu a také na atraktivní barevné varianty, se kterými půjde na trh. Konkrétně jde o barvy Blue Gradient, Dark Blue a White.

Ve videu si můžeme všimnout, že iQOO Neo 5 SE má přední kameru uloženou v „díře“ ve středu horní části displeje. Na pravé hraně leží kolébka hlasitosti a pod ní je tlačítko napájení. Díky tvaru a zapuštění tlačítka můžeme usuzovat, že je do něj integrovaný i snímač otisků prstů. Na zadním panelu vidíme obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači a LED bleskem. Modul směrem dolů protahuje efektní lesklý designový prvek. Na spodní hraně je mřížka reproduktoru a port USB-C.

Jak telefon iQOO Neo 5 SE vypadá tedy víme, ale jak je na tom s parametry? Z videa se opravdu nic nedozvíme, takže se musíme podívat na to, co odhadují tipaři. Podle nich telefon pohání procesor Snapdragon 778G nebo novější Snapdragon 778G Plus. Prý jej doplní 6/8 GB operační paměti a zřejmě 128 GB interního úložiště. Spekuluje se i o podpoře rychlého nabíjení s výkonem 66 W a také o 50 MPix primárním senzoru hlavního fotoaparátu. Další parametry se k nám možná dostanou ještě před představením.