Čínský gigant Huawei už má na kontě několik ohebných telefonů, které jsou v drtivé většině dostupné jen na domácím trhu. A 23. prosince chystá představit hned několik dalších modelů, mezi kterými bude právě i jeden s ohebným displejem. Jde o véčkový model Huawei P50 Pocket, který se měl původně jmenovat Huawei Mate V. Ale jméno „Pocket“ se na něj při prvním pohledu rozhodně hodí. Dnes firma na internetu publikovala první tiskové snímky tohoto modelu, takže si můžeme udělat bližší představu o jeho designu.

Tyto promo snímky zachycují zlatou verzi telefonu, která ideálně pasuje do něžné ruky vyobrazené modelky. Měl by ale existovat i v decentnější modré barvě. Tělo telefonu je jemně texturované a po složení jsou rozměry opravdu kapesní. Zdání ale klame, protože po rozložení má mít Huawei P50 Pocket 6.85-palcový OLED panel, tedy o fous větší než hlavní konkurent Samsung Galaxy Z Flip 3. Sekundární displej má ale chystaná novinka od Huawei jen drobný, protože kruhový 1-palcový mini-displej stačí jen opravdu na ty základní notifikace.

This slideshow requires JavaScript.

Co se týče výbavy, tak se hovoří o trojici fotoaparátů (50 Mpx + 13 Mpx + 8 Mpx s 3x zoomem), nebo baterii se 66W nabíjením. Procesor se bude lišit dle verze, spekuluje se o Kirinu 9000 (5G) a Snapdragonu 888 (4G). Ten by pak doplnilo až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Tvůrci se údajně budou snažit zaútočit na véčkový Samsung i cenou, takže by teoreticky P50 Pocket mohl dorazit s cenovkou pod 1000 dolarů. Jiné spekulace ale hovoří o 1570 dolarech, takže si vyberte komu věřit. Jasno bude definitivně opravdu až den před Vánoci.