Dnešek je vyhrazen novinkám čínské značky Honor, protože firma představila světu přesně podle plánu další dva své modely. Tím zajímavějším z této dvojice je Honor X30, který tak kompletuje tuto řadu. Modelů X30 Max a X30i jsme se totiž dočkali letos v říjnu, ale na základní model jsme si museli ještě pěkných pár týdnů počkat. Většina specifikací tohoto telefonu se dostala na web už v minulých dnech, ale aspoň si můžeme vše v klidu potvrdit. A žádné velké překvapení se opravdu nekonalo.

Základní verze Honor X30 podle očekávání debutem čipsetu Snapdragon 695, který je vyráběn 6nm litografií a samozřejmě podporuje i 5G sítě. Doplní ho buď 6 GB nebo 12 GB RAM, protože tvůrci lehce překvapivě přeskočili 8 GB variantu. Vnitřní paměti pak je dostatek se 128 GB nebo 256 GB variantou. Displej je také poměrně velký se 6.8-palcovou úhlopříčkou. A jedná se IPS LCD panel s FullHD+ rozlišením a hlavně 120 Hz obnovovací frekvencí. V průstřelu uprostřed na ose displeje se pak skrývá 16 Mpx selfie kamerka.

A když už jsme u fotoaparátů, tak ten hlavní je trojitý s kombinací 48 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx a je zasazen do již ikonického kruhového zadního modulu. Design telefonu je obecně velmi povedený a na první pohled vypadá skoro až high-end. Na výběr je také hned ze čtveřice slušivých barev. Baterie s kapacitou 4800 mAh také umí 66W nabíjení a telefon běží na firemní nadstavbě Magic UI 5.0, založené na Androidu 11.

Honor X30

Do prodeje pak zamíří Honor X30 na čínském trhu přesně na Štědrý den 24. prosince. Cena 6GB+128GB verze byla stanovena v přepočtu na 235 dolarů a vyšší 12GB+256GB přijde asi na 361 dolarů. To vůbec nejsou vzhledem k výbavě špatné cenovky. O globální dostupnosti ale zatím nepadlo ani slovo, takže si musíme ještě počkat. Ale snad se brzy dočkáme.