I když byl nový high-end čipset Mediatek Dimensity 9000 představen veřejnosti už před pár týdny, tak oficiální vydání proběhlo až dnes. A při té příležitosti jsme se také dočkali i několika oficiálních potvrzení právě ve spojitosti s tímto novým čipem. Nejde o žádná velká překvapení, protože se o všech těchto modelech spekulovalo již dříve, ale aspoň to máme černé na bílém. Pro začátek se na sociálních sítích pochlubily svými plány na využití Dimensity 9000 čínské značky Redmi a Oppo. A další jistě budou velmi brzy následovat.

Redmi tak potvrdili, že jejich plánovaná řada Redmi K50 bude využívat právě Dimensity 9000. Tedy mimo jiné, protože ve spojitosti s touto řadou má dojít na použití čtyř různých procesorů. Křemíkové zázraky od Mediateku by měly využívat modely označené jako Redmi K50 Gaming Edition. Kromě high-end čipsetu by ale také mělo dojít i na Dimensity 7000. Tato varianta by ale pod hlavičkou Redmi měla být k dostání jen na čínském trhu a podle analytiků do světa vyrazí jako POCO F4 GT. Samotné datum uvedení na trh je ale stále ještě ve hvězdách.

Další z řady potvrzujících výroků pak přišel z dílny značky Oppo. Ti pro změnu potvrdili využití Dimensity 9000 pro příští model řady Find X, i když zatím netušíme přesně jaký. To je ale jen vrcholek ledovce, protože už dopředu deklarovali zájem i další značky. Takže se v dohledné době dočkáme i novinek od Vivo, Xiaomi nebo Honor. A těšíme se také na definitivní rozřešení otázky porovnání výkonu a úspornosti Dimensity 9000 se Snapdragonem 8 Gen1.