Dnešní Oppo INNO Day 2021 byl samozřejmě zasvěcen hlavně představení prvního ohebného telefonu značky, Oppo Find N. A v této souvislosti hlavně zmíním, že jde o suverénně nejlevnější ohebný high-end kousek a v Číně určitě půjde na dračku. Ostatně více si o něm můžete přečíst v našem dnešním podrobnějším článku. Kromě nového ohebného zázraku ale toho ukázala ještě mnohem více. Za pozornost stály určitě i chytré brýle Air Glass, případně pak prototyp telefonu, který má vysouvací senzor zadního fotoaparátu.

Zajímavé je pak hlavně to, že zástupci Oppo novou technologii nijak oficiálně nekomentovali, ale její demonstrace byla k vidění na stánku. První seznámení pak můžete sami shlédnout ve videu níže, kde je krásně vidět aktivace výsuvného senzoru ve foto aplikaci telefonu. Žádné extra technické detaily k tomuto prototypu nejsou k dispozici, kromě těch základních. Má se jednat o teleskopický senzor s 50 Mpx rozlišením, 1/1.56″ velikostí a světelností f/2.4. Přesné možnosti zoomu a další bohužel neznáme, takže si na vše budeme muset ještě počkat. Ale už samotná existence podobného řešení je nadějná.

Oppo v poslední době opravdu evidentně hodlá povýšit své foto renomé. Včera představený NPU čipset MariSilicon X se bude starat právě o zpracování snímků a nový teleskopický senzor je dalším střípkem do mozaiky. Zatím se jedná ale pouze o předváděcí prototyp a jeho komerční nasazení je stále ve hvězdách. Investice do vývoje nových technologií Oppo jen rostou a určitě se promítnou do dalších chystaných novinek. Včetně modelů pohlcené oblíbené značky OnePlus.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.