Přestože původní odhady tipařů o termínu představení telefonu iQOO Neo 5s operovaly s listopadem, nestalo se tak. Ale nemusíme smutnit, protože se tohoto stroje dočkáme už za pár dnů. Výrobce totiž na začátku týdne potvrdil, že jej oficiálně představí 20. prosince/decembra. A protože na upozornění na ty největší špeky chystaného telefonu už moc času nezbývá, iQOO to na čínském Weibo v rámci upoutávek pěkně rozjíždí.

Asi tím nejdůležitějším, na co výrobce u telefonu iQOO Neo 5s upozorňuje, je technologie Dual Chip. Jde v podstatě o to, že procesor Snapdragon 888 je spárovaný s nezávislým zobrazovacím čipem. Sekundární čip obstará podporu MEMC pro vylepšení herního výkonu a plynulou snímkovou frekvenci v titulech FPS při zobrazování sytějších barev.

Kromě toho iQOO upozorňuje i na další vychytávku, kterou je pokročilá technologie pro odvod tepla. Tato technologie spolehlivě kontroluje teplotu i při dlouhém hraní her, při kterém se může telefon přehřívat. Je jistě chvályhodné, že výrobce přidal tyto nové technologie i do modelu střední třídy. K dalším parametrům telefonu patří také displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, nebo také až 12 GB operační paměti LPDDR5 a až 256 GB interního úložiště UFS 3.1. Nemělo by chybět ani rychlé nabíjení s výkonem 66 W nebo trojitý fotoaparát s primárním 48 MPix snímačem. Ale ti, kteří by chtěli ještě výkonnější a daleko víc inovovaný herní stroj, mohou si počkat na model iQOO 9, který bude debutovat na začátku příštího roku.