Přestože původní odhady tipařů o termínu představení telefonu iQOO Neo 5s operovaly s listopadem, nestalo se tak. Ale nemusíme smutnit, protože se tohoto stroje dočkáme už za pár dnů. Výrobce totiž na začátku týdne potvrdil, že jej oficiálně představí 20. prosince/decembra. A protože na upozornění na ty největší špeky chystaného telefonu už moc času nezbývá, iQOO to na čínském Weibo v rámci upoutávek pěkně rozjíždí.

Asi tím nejdůležitějším, na co výrobce u telefonu iQOO Neo 5s upozorňuje, je technologie Dual Chip. Jde v podstatě o to, že procesor Snapdragon 888 je spárovaný s nezávislým zobrazovacím čipem. Sekundární čip obstará podporu MEMC pro vylepšení herního výkonu a plynulou snímkovou frekvenci v titulech FPS při zobrazování sytějších barev.

Kromě toho iQOO upozorňuje i na další vychytávku, kterou je pokročilá technologie pro odvod tepla. Tato technologie spolehlivě kontroluje teplotu i při dlouhém hraní her, při kterém se může telefon přehřívat. Je jistě chvályhodné, že výrobce přidal tyto nové technologie i do modelu střední třídy. K dalším parametrům telefonu patří také displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, nebo také až 12 GB operační paměti LPDDR5 a až 256 GB interního úložiště UFS 3.1. Nemělo by chybět ani rychlé nabíjení s výkonem 66 W nebo trojitý fotoaparát s primárním 48 MPix snímačem. Ale ti, kteří by chtěli ještě výkonnější a daleko víc inovovaný herní stroj, mohou si počkat na model iQOO 9, který bude debutovat na začátku příštího roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.