Už poměrně dlouho se spekuluje o vydání telefonů řady Realme 9. Původní odhady tipařů zněly, že jejich představovačka proběhne ještě do konce letošního roku. Ale následně na to to začalo vypadat spíš na začátek roku příštího a v posledních dnech se mluví o uvedení dokonce v únorovém termínu. Každopádně Realme na telefonech pracuje a tu a tam se na síti objeví nějaká ta zvěst o jejich specifikacích. Dnes se podrobněji podíváme na model Realme 9i, který prý výrobce představí jako úplně první z celé série.

Je sice pravda, že u modelu Realme 9i jsme si už jeho hlavní specifikace dali lehce dohromady, ale dnes přidáme i ty, které jsou potvrzené. Je to díky tomu, že telefon má za sebou certifikaci FCC a TÜV Rheinland. Navíc součástí certifikačních výpisů je i reálná fotka zadního panelu telefonu. Proto si můžeme udělat aspoň rámcovou představu designu u zadním panelu.

Co je tedy potvrzeno? Certifikacemi Realme 9i prošel s kódovým označením RMX3491. Rozměry telefonu jsou 162,5 × 74 mm. Certifikace FCC uvádí, že kapacita baterie je 5000 mAh a operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0. Neměla by chybět podpora Wi-Fi 802.11ac. Dále podle fotky můžeme potvrdit trojitý fotoaparát v obdélníkovém modulu a jistou podobnost s fotoaparátem modelu GT Neo 2. Z dřívějších zvěstí zas vím, že primární senzor má rozlišení 50 MPix. Doplňme i to, že displej má úhlopříčku 6,5 palce a obnovovací frekvenci 90 Hz. Jako procesor prý výrobce použil Snapdragon 680, s 5G sítěmi tedy nepočítejme. A v neposlední řadě se spekuluje i o podpoře 33 W nabíjení. Tyto informace ale nejsou potvrzené.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.