Ohebné telefony se nám konečně začínají množit jako houby po dešti. V příštích týdnech bychom se měli dočkat hned několika premiérových modelů a jedním z nich bude i debutový ohebný kousek značky Honor. Starší informace hovořily o možném představení do konce roku a aktuální zprávy nejsou o moc pozadu. Podle čínského bloggera @Changan Digital King ze sociální sítě Weibo by vše mělo proběhnout v průběhu ledna 2022. Nejde sice stále o oficiální termín, ale vzhledem k nástupu konkurence si určitě i Honor Magic Fold pospíší.

Už teď v prosinci bychom se totiž měli dočkat ohebného Huawei P50 Pocket (23. prosince) nebo Oppo Find N (zítra 15. prosince). Honor Magic Fold tak bude hned čelit velmi silným soupeřům a my můžeme jen doufat, že to povede jen a jen k pádu cen ohebných telefonů. A když už jsme u názvu nového Honoru, tak ještě není nic jisté. Firma si nedávno nechala v Evropě patentovat názvy „Magic Fold“ a „Magic Wing“, ale může jít hned o několik rozdílných modelů. Teoreticky totiž lednová novinka nemusí být v této kategorii zdaleka jediná.

Na svět se už dostaly i první údajné rendery telefonu, které potvrzují „dovnitř“ zavíraný displej. Ten pak doplní i externí menší displej pro zavřený telefon. Dodavatelem displejů má být BOE a Visionox a na renderu není nikde k vidění senzor selfie kamerky. Nedá se tak dopředu ani vyloučit možnost její integrace přímo pod displej. Jinak toho o výbavě telefonu bohužel není moc známo. Pokud budeme renderu věřit, tak si můžeme odškrtnout jen trojitý senzor zadního fotoaparátu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.