V říjnu/októbri uvedla značka Honor dva telefony ze své produktové řady X30. Šlo o modely Honor X30i a X30 Max. Ovšem na představení takové té klasické standardní verze stále čekáme. A už brzy se i dočkáme, protože poměrně nedávno Honor potvrdil, že model Honor X30 bude debutovat na čínském trhu 16. prosince/decembra. Do představovačky tedy zbývají jen dva dny a tipaři se ještě rychle snaží dohnat, co opomněli.

Na Weibo se totiž objevilo několik reálných fotek modelu Honor X30, které mají upozornit na jeho celkem povedený design. Proto se na vzhled chystaného telefonu podíváme taky. A začneme u displeje, který obklopují velmi tenké rámečky a ani brada není příliš masivní. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Vzhled čelního panelu tedy ničím nepřekvapí.

Zajímavější je ale pohled na zadní panel modelu Honor X30. Tomu dominuje opravdu velký kruhový modul hlavního fotoaparátu, což vypadá docela efektně. V kruhu leží tři snímače a LED blesk. Z fotek dále můžeme vyčíst, že na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. To zřejmě funguje také jako snímač otisků prstů. Zdá se, že na trh půjde telefon ve třech barevných variantách, a to černé, stříbrné a zlaté. Není ale vyloučena ani modrá barevná varianta.

A jak je na tom tento telefon s parametry? Tipaři zatím avizovali procesor Snapdragon 695 s podporou 5G sítí. Displej je prý typu LCD a má obnovovací frekvenci 90 Hz. Primární senzor hlavního fotoaparátu má 48 MPix a údajně jej doplní dva 2 MPix snímače. Čekáme i baterii s dlouhou výdrží a podporou rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Další parametry jsou stále v utajení, ale představovačka je už za dveřmi, takže čekání na ně nebude dlouhé.