Tak už to máme hezky černé na bílém, protože čínská firma Realme konečně oficiálně potvrdila představovačku další generace svých vlajkových telefonů. Datem zaslíbeným bude 20. prosinec, takže je vše opravdu jen za rohem. Představena má být nová řada Realme GT2, která by nakonec měla mít hned dva rozdílné modely. Původně se počítalo jen s Pro variantou, ale vypadá to i na existenci základní verze telefonu. Tedy minimálně to naznačuje popisek na aktuálním teaser plakátku, který hovoří opravdu o „řadě Realme GT2“. Takže budeme počítat s více kusy v této linii.

O základním modelu toho ale zatím není mnoho známo, tedy v podstatě vůbec nic. Veškeré spekulace se doteď zaměřovaly pouze na Realme GT2 Pro, který by měl být vůbec prvním opravdu high-end modelem značky. A šetřit se na výbavě opravdu nebude, protože kromě Snapdragonu 8 Gen 1 se šušká až o 12 GB RAM a 1 TB vnitřní paměti. Čím víc gigabajtů, tím víc Adidas. Kromě toho se také spekuluje o přítomnosti snímače selfie fotoaparátu hezky přímo pod displejem. A displej samotný nebude nijak zaostávat, protože má jít o 6.7-palcový AMOLED s QHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí.

Dále se pak máme dočkat trojitého zadního fotoaparátu s dvojicí 50 Mpx senzorů (jedním bude Sony IMX766 s OIS) a 8 Mpx telefoto kouskem. Selfie kamerka pak má mít 32 Mpx rozlišení. Pro baterii se počítá s 5000 mAh a odhadovaný výkon nabíjení se odhaduje na 65W nebo 125W. Jednou z teorií je pak odlišení základní a Pro verze telefonu právě jen pomocí integrované selfie kamerky a rychlejšího nabíjení. To jsou ale zatím jen divoké spekulace, takže musíme ještě pár dní počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.