Zhruba v polovině letošního roku představila společnost OnePlus svůj další telefon střední třídy, OnePlus Nord CE. Šlo model s mírně nižšími specifikacemi než má OnePlus Nord a také s mírně nižší cenou. Asi měsíc po tomto telefonu se na trhu objevila druhá plnotučná generace telefonu Nord a tipaři odhadují, že i k němu výrobce přidá verzi CE. A podle všeho práce na OnePlus Nord 2 CE už začaly.

Dokonce na Twitteru najdeme čerstvě zveřejněné hlavní specifikace modelu OnePlus Nord 2 CE. Podle nich má chystaný telefon kódové označení IV2201 a interní označení „Ivan“. Má prý za sebou už i certifikaci BIS. Co bychom tedy mohli podle tipařů očekávat? Je to AMOLED displej s úhlopříčkou 6,4 palce a obnovovací frekvencí 90 Hz.

Tipař se dále zmiňuje o procesoru Dimensity 900, který prý doplní několik paměťových verzí. U operační paměti to bude 6 GB až 12 GB a u interního úložiště to bude 128/256 GB. Hlavní fotoaparát je prý trojitý s primárním 64 MPix snímačem OmniVision. K němu výrobce přidá 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 16 MPix. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Telefon poběží na systému Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12. OnePlus Nord 2 CE se může objevit buď v lednu/januári nebo v únoru/februári příštího roku. Na indickém trhu se cena může pohybovat mezi 317 až 370 dolary.