Čínský gigant Xiaomi podle všeho zbrojí nejen na brzké představení nových vlajkových telefonů, ale i nového modelu chytrých hodinek. Minimálně si to myslí obvykle velmi dobře informovaný indický „leakster“ Mukul Sharma. A pokud by se jeho informace potvrdily, tak půjde o potěšující zprávy i pro náš region. Protože údajně plánované hodinky Xiaomi Watch S1 mají být dostupné i na evropském trhu. Což v minulosti u všech chytrých nositelností přímo pod hlavičkou Xiaomi nebývalo zvykem. Ale stěžovat si na to určitě fanoušci značky nebudou.

Samotný název hodinek také nasvědčuje startu zcela nové řady. Xiaomi totiž pod vlastní značkou poslali na trh v podstatě jen varianty Mi Watch, ať už šlo o jakékoli další přídomky. Některé levnější modely pakl byly pro potřeby globálního trhu přeznačeny pod dceřinými značkami, ale to by neměl být tento případ. Xiaomi Watch S1 mají být přímo plánované pro potřeby globálního trhu se vším všudy. Zatím se předběžně spekuluje, že by mělo jít spíše o levnější model hodinek, ale přesně to zatím netuší nikdo. Každopádně by ale mělo jít o chytré hodinky klasického střihu s větším displejem.

Datum představení se pak tipuje někam do prvního čtvrtletí příštího roku. O samotných parametrech a vybavení není k dispozici zhola nic, takže budeme muset počkat. Xiaomi už dávno na trhu dominují s chytrými náramky řady Mi Band, ale celosvětově jsou zatím s hodinkami pozadu. Nový model by tak mohl odstartovat podobné úspěšné tažení i v této kategorii.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.