Značka Redmi už intenzivně pracuje na telefonech ve své řadě K. Konkrétně jde o modely Redmi K50, mezi kterými nechybí ani herní verze Redmi K50 Gaming. Už nějakou dobu víme, že v této sérii výrobce použije hned několik různých procesorů. Mezi nimi i vlajkové čipsety Snapdragon 8 Gen1 a Dimensity 9000. Ale dojde i na Snapdragon 870 a nebo Dimensity 7000. Nu a docela nedávno získal v Číně certifikace Redmi telefon z řady K50 se zkráceným kódovým označením L10 (Matisse). To zřejmě naznačuje jeho brzké uvedení.

Tipaři ale odhadují, že řada Redmi K50 bude uvedena až někdy během února/februára příštího roku. Nicméně aktuálně nám dobře známý tipař Digital Chat Station, který také zveřejnil informace o certifikaci modelu Redmi K50 Gaming na svém Weibo účtu myslí, že tento telefon Redmi může představit dřív. Tipař také odhaduje, že nejdříve může dojít na uvedení herního modelu a až následně na představení dalších telefonů z této řady. Ale bavíme se zatím jen o čínském trhu.

Z předchozích zpráv víme i to, že herní telefon půjde na trh ve dvou verzích. Jednu z nich prý pohání procesor Dimensity 9000 a druhou pak Dimensity 7000. Druhá verze ale bude exkluzivní pro čínský trh a na globálních trzích se neobjeví. U verze s Dimensity 9000, prý můžeme čekat displej s obnovovací frekvencí 120 Hz nebo 144 Hz a hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači. Konkrétně se mluví o 64 MPix primárním snímači Sony IMX686, 13 MPix OmniVision OV13B10 širokoúhlém objektivu, 8 MPix OmniVision OV08856 teleobjektivu a 2 MPix GalaxyCore GC02M1 hloubkovém snímači. Vyhlídky jsou tedy lákavé, ale výrobce zatím nic oficiálně nepotvrdil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.