Značka Redmi už intenzivně pracuje na telefonech ve své řadě K. Konkrétně jde o modely Redmi K50, mezi kterými nechybí ani herní verze Redmi K50 Gaming. Už nějakou dobu víme, že v této sérii výrobce použije hned několik různých procesorů. Mezi nimi i vlajkové čipsety Snapdragon 8 Gen1 a Dimensity 9000. Ale dojde i na Snapdragon 870 a nebo Dimensity 7000. Nu a docela nedávno získal v Číně certifikace Redmi telefon z řady K50 se zkráceným kódovým označením L10 (Matisse). To zřejmě naznačuje jeho brzké uvedení.

Tipaři ale odhadují, že řada Redmi K50 bude uvedena až někdy během února/februára příštího roku. Nicméně aktuálně nám dobře známý tipař Digital Chat Station, který také zveřejnil informace o certifikaci modelu Redmi K50 Gaming na svém Weibo účtu myslí, že tento telefon Redmi může představit dřív. Tipař také odhaduje, že nejdříve může dojít na uvedení herního modelu a až následně na představení dalších telefonů z této řady. Ale bavíme se zatím jen o čínském trhu.

Z předchozích zpráv víme i to, že herní telefon půjde na trh ve dvou verzích. Jednu z nich prý pohání procesor Dimensity 9000 a druhou pak Dimensity 7000. Druhá verze ale bude exkluzivní pro čínský trh a na globálních trzích se neobjeví. U verze s Dimensity 9000, prý můžeme čekat displej s obnovovací frekvencí 120 Hz nebo 144 Hz a hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači. Konkrétně se mluví o 64 MPix primárním snímači Sony IMX686, 13 MPix OmniVision OV13B10 širokoúhlém objektivu, 8 MPix OmniVision OV08856 teleobjektivu a 2 MPix GalaxyCore GC02M1 hloubkovém snímači. Vyhlídky jsou tedy lákavé, ale výrobce zatím nic oficiálně nepotvrdil.