Ohebné displeje jsou zatím stále velmi drahou záležitostí a tak se experimenty na tomto poli odehrávají především jen s high-end telefony. To ale samozřejmě neznamená, že se dříve nebo později neposuneme například k chytrým nositelnostem. Vize komunikátorů ze Star Treku tak možná není výhledově až tak nereálná. Ostatně už v roce 2019 přišla Nubia s hybridními hodinkami Alpha, využívajícími ohebný displej. I když pouze v jedné poloze, bez možnosti úprav. Nově odhalený patent Samsungu jde mnohem dále a ukazuje chytré hodinky s vysouvacím displejem.

Jako vždy na tento patent přišli šikulové z LetsGoDigital a vyhrabali ho v archívech Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO). Patent zachycuje model hodinek Galaxy Watch se zajímavým principem výsuvného displeje. Ten by mohl být uživatelem protažen a plocha zvětšena zhruba o 40 %. Z nákresů ale bohužel není zcela jasné, jak toho hodlají dosáhnout. Podle všeho se nejedná o rolovací displej s částí ukrytou přímo v těle hodinek. Spíše to vypadá na trojici separátních malých displejů, které jsou vzájemně nezávislé. A na tom prostředním v nejnižší vrstvě by pak byl skryt i senzor selfie fotoaparátu.

Jednotlivé displeje by pak mohly být využity k rozdílným účelům. Například horní polovina může zobrazovat obsah a spodní pak ovládací prvky. Samozřejmě jde jako vždy jen o patent, který zdaleka nezaručuje aktuální vývoj nebo budoucí produkci. Ale jde bezesporu o velmi zajímavý nápad od Samsungu, který by možná stál za pořádné prozkoumání. Už na první pohled jde ale o velmi složité a pokročilé technologické řešení s vysouvacím displejem, takže uvidíme, zda se do toho korejští inženýři nakonec pustí.