Dnes je den zasvěcený novinkám o ohebných telefonech, protože se dnes vynořily další detaily o chystaném ohebném Oppo Find N. Tento kousek se poprvé ukázal na prvních snímcích včera a tvůrci navíc potvrdili i jeho datum představení. Dnem D tak bude 15. prosinec, kdy firma na akci Oppo Inno Day konečně představí svůj první ohebný telefon. Oficiálně ale zatím nepronikly na veřejnost žádné konkrétní informace ohledně samotných parametrů telefonu. Naštěstí máme aktivní a velmi dobře informované „leakstery“, jako je třeba je třeba Bald Panda na sociální síti Weibo.

Ten publikoval dokonce i snímeček přímo s výpisem hlavních specifikací Oppo Find N. V nich vyniká zejména procesor Snapdragon 888, takže se tvůrci rozhodli nepoužít nový Snapdragon 8 Gen 1. Potvrzuje se také LTOP OLED panel vnitřního displeje, který by navíc měl mít 120 Hz obnovovací frekvenci. Drobným překvapení je pak pouze 33W klasické a 15W bezdrátové nabíjení u 4500 mAh baterie, ale třeba jen špatně vidíme. Hlavním foto-senzorem pak má být 50 Mpx Sony IMX766 (jako například u chystaného Realme GT 2 Pro). Doplní ho údajně 16 Mpx ultra-wide, 13 Mpx telefoto a 32 Mpx selfie kamerka.

A jak je na tom zveřejněný nástřel cen ? Tam už to tak slavné nebude, protože to nakonec na nějakou levnější alternativu k aktuální high-end ohebným modelům nevypadá. Základní 8GB+256GB verze se má prodávat za 12.999 juanů (asi 2040 dolarů) a 12GB+512GB variant pak za 13999 juanů (asi 2197 dolarů). Tedy v zásadě na stejné úrovni, na které v Číně momentálně stojí Samsung Galaxy Z Fold 3. A bylo by asi bláhové si myslet, že na tom globálně bude telefon lépe. Ba právě naopak.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.