Dlouho očekávané veřejné tajemství se brzy konečně stane realitou, protože by Oppo už 15. prosince na akci Oppo Inno Day měli představit svůj vůbec první ohebný telefon. Firmě to trvalo opravdu velmi dlouho, ale výsledek prý bude rozhodně stát za to. Konečně jsou údajně totiž inženýři spokojení s odolností ohebného mechanismu, který má být nejlepší na trhu. Telefon by se měl představit světu jako Oppo Find N a už dnes se můžeme pokochat jeho rendery a dokonce i prvními reálnými snímky. Které nutno dodat nevypadají rozhodně špatně.

Oppo Find N

Podle všeho totiž marketingové oddělení Oppo opravdu nepřehání s vychvalováním ohebného kloubu. Na snímku rozloženého telefonu byste totiž přesný „bod zlomu“ hledali opravdu marně. Ostatně na tom prý podle viceprezidenta Peta Lau pracovali čtyři roky a jen tato jediná technologie „vyžehlení“ displeje obsahuje plných 125 patentů. Jinak můžeme z obrázků vidět průstřel pro selfie kamerku v levém horním rohu, případně obdélníkový systém fotoaparátů na zádech se třemi senzory. Na něm je dokonce i drobný popisek a podle něj by hlavní senzor měl být s 50 Mpx rozlišením. Doplní ho pak 16 Mpx a 13 Mpx kousky.

Kompletní specifikace se samozřejmě dozvíme až 15. prosince, ale některé se dostaly na světlo už dnes. Hlavní displej by tak v rozloženém stavu měl mít 8-palců a půjde o LTPO OLED panel s QHD+ rozlišením. Externí menší displej pak bude 6.5-palcový s FullHD+ a 90 Hz a pravděpodobně opět OLED technologií. Selfie kamerka by pak měla být 32 Mpx. Čtečka otisků bude situována na boku a telefon má mít i 4500 mAh baterii se 65W nabíjením. Podle zástupců firmy by navíc Oppo Find N mělo být levnější než srovnatelná ohebná konkurence. Tedy minimálně na domácím čínském trhu…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.