Čínský gigant Oppo už poměrně dlouho chystá novou generaci své vlajkové řady Find X, ale podle všeho už s přípravami opravdu finišují. Řada Find X se nám sice od původního záměru inovativních designových kousků lehce odklonila, ale stále jde o špičkové high-end telefony. Jen v nich už často nenajdeme nic až tak extra revolučního. A nadcházející Oppo Find X4 by mělo být právě „jen“ takovým klasickým špičkovým modelem. Dnes se internetu už také objevily v podstatě kompletní specifikace tohoto telefonu. A hlavně pak i předpokládané ceny.

Podle čínských zákulisních zdrojů by Oppo Find X4 mělo přinést 120 Hz LTPO AMOLED s QHD+ rozlišením a velkou 6.78-palcovou úhlopříčkou. Uvnitř pak prý najdeme čipset Mediatek Dimensity 9000, doplněný až o 12 GB LPDDR5 RAM a 512 GB vnitřní UFS3.1 paměti. Baterie s kapacitou 5000 mAh má umět 80W standardní a 50W bezdrátové. Hlavní fotoaparát bude sázet na dvojici 50 Mpx senzorů, které doplní ještě 13 Mpx telefoto. Selfie kamerka pak má být se 32 Mpx rozlišením. Samozřejmostí jsou pak i stereo reproduktory nebo lineární vibrační motorky. Prostě a jednoduše, špičkový telefon pro počátek roku 2022.

High-end telefony značky Oppo obvykle nepatří k těm levným a nejinak tomu i v tomto případě. Čínské ceny sice pro našince vypadají poměrně solidně, ale ty globální pak určitě vystřelí do nebes. Základní 8GB+256GB varianta by měla přijít v přepočtu na 707 dolarů. Vyšší 12GB+256GB pak na 785 dolarů a 12GB+512GB na 863 dolarů. Prémiové ceny po všech stránkách, ale Oppo obvykle nabízí i parádní kvalitu. Přesné datum představení ještě nebylo zveřejněno, ale čeká se někdy v prvních měsících 2022. Tak budeme zvědavi.