Není žádným tajemství, že společnost Oppo chystá svůj první skládací telefon. V posledních dnech nás tipaři zásobí mnoha informacemi o tomto stroji, takže už například víme, že jeho obchodní název je Oppo Find N. Víme také, jak dopadl při testování na benchmarkové platformě Geekbench. A dokonce známe i některé z jeho parametrů. Navíc se všichni tipaři svorně shodli i na tom, že jeho oficiální uvedení je na dohled.

To, že skládací telefon Oppo Find N výrobce už brzy představí máme ale až dnes potvrzeno. Na oficiálním twitterovém účtu se totiž objevila upoutávka s termínem představení skládacího telefonu. Uvedení je naplánováno na 15. prosince/decembra. A právě v tomto období poběží velká prezentační akce Oppo Inno Day, která začíná už 14. prosince. V souvislosti s touto akcí se nedávno také tipaři nesměle zmiňovali, že je velmi pravděpodobné, že na ní uvidíme i chystaný skládací telefon.

Vraťme se ale zpátky k upoutávce. Její součástí je krátké promo video, ve kterém je jasně vidět design skládacího telefonu. Je jistě zajímavé i to, že nový telefon představí Pete Lau, který po sloučení OnePlus a Oppo zastává funkci CPO, tedy produktového ředitele. Lau se také vyjádřil k historii vývoje skládacího telefonu. Uvedl, že je výsledkem čtyř let intenzivního výzkumu a vývoje a šesti generací prototypů. Během tohoto procesu se drželi několika zásad. Skládací telefon musí být v první řadě krásný, s jednoduchým designem z kvalitních materiálů. Dále musí uživatelům nabízet vysoký výkon při zachování přiměřené hmotnosti a velikosti. Musí být snadno použitelný jak v zavřeném, tak i otevřeném stavu. Lau si je jistý, že chystaný Oppo Find N všechny tyto požadavky splňuje a uživatelé se proto mohou těšit na vynikající zážitek při používání.