Milovníci kompaktních telefonů s menšími displeji to v poslední době opravdu nemají jednoduché. Najít na platformě Androidu opravdu malý telefon se solidními parametry je skoro nemožný. Občas se nějaká vlaštovka objeví, ale v zásadě jde stále o pořádná „pádla“. Není se tak čemu divit, že se velké popularitě těší jablečná alternativa, protože iPhone SE se 4.7-palcovou úhlopříčkou požadavky kompaktnosti rozhodně naplňuje. A na poměry Applu navíc boduje i přívětivou cenovkou. Nové generace tohoto modelu bychom se měli dočkat poměrně brzy, takže se fandové mohou pomalu začít těšit.

Podle renomovaného jablečného analytika Ming-Chi Kuo by nový model iPhone SE 4th Gen měl dorazit už na konci prvního čtvrtletí 2022. A s největší pravděpodobností se potvrdí předchozí spekulace o zachování 4.7-palcové úhlopříčky telefonu. Hlavním vylepšením oproti stávajícímu modelu by měl být výkonnější procesor a hlavně pak podpora 5G sítí. Zachována by ale měla například zůstat kapacita 3 GB RAM. Po designové stránce by si měl telefon hodně brát z iPhone 8 a aktuální generace SE. Cena by se pak měla pohybovat (v Číně) kolem v přepočtu 473 dolarů, takže půjde o nejlevnější 5G telefon Apple v historii.

Apple pravděpodobně také plánuje pro příští generaci zrušit Mini modely hlavní řady, takže iPhone SE bude pro milovníky kompaktnosti jediná volba. Jeho už tak dobré prodeje by se tak teoreticky mohly ještě zvednout. Do karet mu může také hrát i omezení high-end čipové výroby, které limituje produkci aktuálních modelů iPhone 13. IPhone SE totiž určitě bude sázet na starší čipset, kterých by mělo být určitě víc. Každopádně bude existovat aspoň jeden pořádný telefon pod 5-palců…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.