Společnost Oppo pracuje na svém první skládacím telefonu, kolem kterého se v posledních dnech točí různé zvěsti a spekulace. Mluví se o tom, že se může jmenovat Oppo Find N a nebo i o tom, že jej má pohánět procesor Snapdragon 888. Dále se řeší i to, že skládací telefon Oppo má kódové označení PEUM00, se kterým se nedávno objevil v certifikačním úřadu Tenaa. Nic z toho ale zatím výrobce nepotvrdil.

Proto budeme i dnes tak trochu spekulovat. Testy Geekbench totiž prošel telefon se stejným označením jako v případě certifikace Tenaa. Na scéně je tedy opět model PEUM00, což může být skládací telefon Oppo. A to nasvědčuje i procesor, se kterým byl telefon testovaný. Jde o Qualcomm čipset s označením „Lahaina“ a základním taktem 1,80 GHz. Toto označení se používá pro čipsety Snapdragon 888 nebo Snapdragon 888 Plus.

Ve výpisu dále vidíme, že telefon běží na systému Android 11 a procesor doplnilo 12 GB operační paměti. A jak tedy dopadlo skóre? V Single-core testu telefon nasbíral 925 bodů a ve více jádrovém testu pak 3364 body. Dodejme i to, že testy proběhly v Geekbench 5. Dále prý můžeme u skládacího telefonu Oppo čekat vnitřní 8 palcový OLED LTPO displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Vnější displej je prý zakřivený a má obnovovací frekvenci 60 Hz. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix, 16 MPix a 13 MPix snímači. Selfie kamera má 32 MPix, ale není zatím jasné, zda bude na vnitřním nebo vnějším displeji. A v neposlední řadě se mluví i o 4500 mAh baterii s 65 W nabíjením. Ovšem žádný z těchto parametrů není potvrzený.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.