Značka Realme zřejmě už zítra představí svůj vlajkový telefon Realme GT 2 Pro. Tipaři odhadují, že dostane zbrusu nový procesor Snapdragon 8 Gen1. A pokud ano, budeme tu mít zítra hned dva novinkové telefony s tímto čipsetem. Tím dalším bude Moto Edge X30. Ovšem vypadá to, že se v řadě GT objeví brzy i další model. Zatím jej známe jen pod kódovým označením Realme RMX3310, se kterým prošel certifikací Tenaa.

Díky certifikačnímu výpisu Tenaa známe také hlavní parametry tohoto Realme telefonu. Jeho rozměry jsou 162,9 × 75,8 × 8,6 mm při hmotnosti 199,8 gramu. Na čínský trh půjde v barvě černé, bílé, modré a zelené. Pokud se podíváme na snímky přiložené k certifikačnímu výpisu zjistíme, že má téměř identický vzhled jako model Realme GT Neo 2.

AMOLED displej má úhlopříčku 6,62 palce, FullHD+ rozlišení a integrovaný snímač otisků prstů. Podle výpisu telefon pohání osmi jádrový Qualcomm procesor s maximálním taktem 2,84, což může být Snapdragon 888. Čipset doplní 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Není ale jasné, zda chystaný stroj poběží na systému Android 11 nebo Android 12. Baterie je duální a kapacita jednoho článku je 2440 mAh, celková kapacita tak bude 5000 mAh. Neměla by chybět podpora rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Ve foto výbavě najdeme 16 MPix přední kameru a trojitý hlavní fotoaparát s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Přesný termín představení dosud neznáme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.