I když si na první telefon s novým Snapdragon 8 Gen 1 musíme počkat minimálně do zítřka, tak už se dnes na webu objevily i poměrně komplexní benchmarky tohoto čipsetu. Pořádně ho proklepnuli redaktoři z PcMag, ale sluší se podotknout, že stále šlo jen o prototyp telefon dostupný na konferenci Snapdragon Summit. Šlo o model s 8 GB LPDDR5 RAM, 512 GB UFS3.1 paměti a 144 Hz FullHD+ displejem. Dosažené výsledky je tak nutné brát s lehkou rezervou, protože samozřejmě finální verze bude ještě o fous lépe optimalizovaná a vyladěná. I tak si ale můžeme udělat poměrně slušnou představu o výkonu nového čipsetu.

První čísla potvrzují, že Snapdragon 8 Gen 1 samozřejmě nabídne lepší výkon než minulá generace. Ale generační skok není až tak závratný. Stejně tak v porovnání třeba s jablečnými procesory je novinka v Geekbench na úrovni Apple A14 Bionic a ne aktuálního A15 Bionic. Čistě procesorový hrubý výkon tak narostl mezigeneračně zhruba o 15 % a ne tedy o deklarovaných 20 %. To jsou ale samozřejmě jen hrátky s čísly, protože čipset toho může nabídnout mnohem více, než jen hrubý výkon. Budeme také muset počkat na srovnání s dalšími souputníky. Jako je Mediatek Dimensity 9000 nebo chystaný Exynos 2200.

This slideshow requires JavaScript.

Na druhou stranu výsledky nové generace grafického čipu Adreno jsou impozantní a drtí veškerá srovnání. Včetně jablečných platforem. Ale i zde budeme hlavně zvědavi na porovnání s grafikami AMD u nových Exynosů. Testeři také přímo zmiňují neodladěnost a chybovost prototypu, což se určitě výrazně zlepší. Stěžují si také na vysoké zahřívání čipsetu, ze kterého může velmi jednoduše být Achillova pata novinky. Už Snapdragon 888 poměrně „topil“ a Snapdragon 8 Gen 1 na tom možná bude ještě hůř.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.