Nejen ještě letos, ale hlavně na začátku příštího roku nás čeká pořádná nadílka vlajkových telefonů. Lavinu spustilo vydání procesoru Snapdragon 8 Gen1, ale nesmíme zapomenout ani na čipset Dimensity 9000. I on je postaven na 4nm výrobní technologii a bude pohánět vlajkové stroje. Navíc už slušná řádka výrobců chytrých telefonů hlásí, že jeden nebo druhý vlajkový procesor použije. Mezi nimi je i společnost OnePlus, která chystá vlajkový model OnePlus 10 Pro s procesorem Snapdragon 8 Gen1.

Obecně se očekává, že telefon OnePlus 10 Pro dorazí dřív než letos a nebo loni. Možným důvodem je i to, že OnePlus letos vypustil řadu OnePlus 9T, takže se tím vývoj a práce na nové vlajce urychlil. Určitým avízem, že uvedení nového telefonu možná proběhne dřív najdeme na Twitteru, kde známý tipař Max Jambor sdílí čerstvou upoutávku společnosti OnePlus. Podle ní to vypadá, že OnePlus plánuje prezentační akci na 5. ledna/januára na veletrhu CES v Las Vegas. To může znamenat i to, že na ní představí telefon OnePlus 10 Pro.

Tipaři ale nemají jasno, zda na této akci výrobce uvede i standardní verzi, tedy OnePlus 10. A vzhledem k tomu, že veletrh CES probíhá ve Spojených státech očekáváme, že půjde o globální verzi telefonu. Jenže dříve tipaři odhadovali, že na čínském trhu budou nové vlajkové telefony OnePlus uvedeny v lednu a na globální představení dojde až v březnu/marci nebo v dubnu/apríli. Je ale také možné, že OnePlus na CES jen neoficiálně naznačí, co můžeme od chystaných telefonů čekat a oficiální debuty proběhnou nejdřív Číně a až pak na globálních trzích. Výrobce totiž doposud na veletrhu své vlajkové telefony nepředstavoval. Snad jediné, co na CES uvedl v roce 2020, byl jejich koncepční telefon. Proto tedy raději počkejme na podrobnější informace o chystané akci.